Sokan kényszerülnek szakmaváltásra a mai világban, és az új élet megkezdésénél az egyik leggyakoribb választási szempont az a fizetés. Ebben a cikkben utána jártunk több oldalról is a jól fizető hiányszakmáknak.
A jól fizető hiányszakmákat gyorsan megtalálhatod az interneten egy kereséssel, de gondoltál már rájuk kicsit másként? Úgy, hogy ne csak egy összeg és egy szakmanév legyen előtted, hanem a választásban is segítsen? Mivel alapvetően a jól fizető hiányszakmákról szól a bejegyzésünk, ezért nem térünk ki a kereseti lehetőségekre, az alábbi oldalak szerint vesszük most őket górcső alá:
Fizikai munka esetén abszolút győztes a villanyszerelő, hiszen egy jó szakembernek mindig lesz munkája és persze várólistája is. Ahhoz, hogy villanyszerelő légy még csak hosszú évekig sem kell az iskolapadban ülni, hiszen a felnőttképzés keretein belül is elvégezhető. Megfelelő előképzettség birtokában partneriskolánknál a Gróf Batthyány Lajos Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Felnőttek Általános Iskolájában például akár 6 hónap alatt is elsajátíthatod az alapismereteket. Azért ez nem sok idő ahhoz, hogy megalapozd a jövődet, ugye? De, hogy ne csak ezt az egyet említsük - a Randstad Hungary cikke szerint - szintén keresettek a raktári munkakörben dolgozók, a darukezelők és a hegesztők egyaránt. (Az említett munkakörök betöltéséhez szükséges végzettség megszerzésében tudunk segíteni, nézd át képzési kínálatunkat vagy keresd ügyfélszolgálatunkat aktuális képzéseink kapcsán és javítsd elhelyezkedési esélyeid!)
Inkább szellemi munkát végeznél? Akkor egyértelműen a mérnöki szakmát ajánljuk, főleg, ha reál beállítottságú vagy. Sokat elárul a helyzetről, ha csak megnyitsz egy álláskereső portált, hiszen keresés nélkül is biztosan látsz néhány mérnöki pozíciót. Ehhez azonban persze hozzátartozik az, hogy az alapszakma elsajátítása legalább 7 félév, viszont ebben az időben gyakorlatot is kell szerezni. A képzést indító intézményekről, magáról a képzésről és a felvételi feltételekről mindig tudsz informálódni a felvi.hu oldalán.
Ahogy az előző bekezdésben is említettük reál területen a legkeresettebb szakmának a különböző mérnöki végzettségek bizonyulnak. Viszont, ha te inkább a humán szakmák iránt érdeklődsz, akkor is van miből választanod. Lássunk két fő területet:
Mit gondolsz erről a témáról? Mi azt, hogy egy jó szakember pótolhatatlan függetlenül attól, milyen bizonyítványa van! Ahhoz, hogy valakinek sok megbízása legyen, sikeressé váljon, az a legfontosabb, hogy értse és szeresse azt, amit csinál - ez hozni fogja magával az érdeklődést, ami által naprakész lesz a legújabb megoldási lehetőségekben, technológiákban.
Nyilván a vezető pozícióban kiemelkedőek a fizetések a beosztottakéhoz képest, így a KSH legfrissebb statisztikájából ezeket a pozíciókat kihagyjuk, hiszen senki sem lesz rögtön vezető. (KSH forrás: https://www.ksh.hu/stadat_files/mun/hu/mun0208.html)
Íme a TOP10-es lista vezetői pozíciók nélkül:
Ezek nem a legmindennapibb foglalkozások, de pont azért magas a díjazásuk. Te nem ebben gondolkozol, hanem valami hétköznapiban? Összeállítottunk egy olyan listát a KSH statisztikája alapján, amelyből megtudhatod, hányadik helyen áll ebben a kereseti listában az adott szakma. Nézzünk az ismertebb munkakörökből tízet:
Remélem segítettünk cikkünkkel, a jól fizető hiányszakmákról!
Ha képzéssel kapcsolatos kérdésed merülne fel, keresd ügyfélszolgálatunkat a +36 (30) 700 8999-es telefonszámon vagy írj üzenetet az info@oktat60.hu e-mailcímre!